FAKTOR PLUS

Seriál: Spolupráce s výživovým poradcem

Náš nový seriál je věnován konkrétnímu a velmi ožehavému tématu, o němž se čas od času píše v tištěných i internetových médiích. Jedná se o zachycení a popsání reálné práce poradce na výživu, za nimž přicházejí děti, dospělí i senioři všech věkových a výkonnostních skupin. Postupně se na skutečném příběhu seznámíte s tím, jak ve FaktorPlus pracujeme se svými klienty a s čím vším dokážeme pomoci...

Výživový poradce: Petr Jež

Klient: Tomáš Bauer


I. DÍL:  Představení

"Třicetiletý úspěšný mladý muž, sportovec, z jehož vystupování bylo již na první pohled zřejmé, že jde o vyrovnanou a pohodovou osobnost. Nic nenaznačovalo tomu, že tento člověk za mnou přišel řešit nějaký zásadní problém. Při výšce 185 cm měl sice tělesnou hmotnost 116 kg, ale nejevil známky nějaké větší nadváhy (o obezitě už vůbec nebylo řeči). A protože mi sdělil, že je aktivním hráčem ledního hokeje (obránce), hrající třetí nejvyšší soutěž v ČR, nepřemýšlel jsem o tom, že by chtěl řešit problém s přebytečnými kilogramy. Navíc to ani na pohled nebylo vidět. Měl jsem prostě před sebou chlapa, který disponuje velkou muskulaturou, a ne „bábovku“ sice mohutnou, ale samý tuk. Dle zkušeností jsem spíše předpokládal, že p. Bauer bude chtít vypracovat kondiční plán pro letní přípravu a k tomu systém kompenzačních a protahovacích cvičení, případně návrh regeneračních procedur.

Opak byl pravdou. Tento muž, který se mimo své hlavní sportovní odvětví (lední hokej) věnuje ještě plavání, badmintonu, tenisu, cyklistice, sjezdovému lyžování a fotbalu, přišel se záměrem vyřešit určité zdravotní problémy a snížit svoji tělesnou hmotnost. S naprostou samozřejmostí ale také počítal s tím, že věc budeme řešit tak, aby byla v maximální možné míře zachována svalová hmota, jíž disponuje. Proto projevil zájem i o vypracování již zmíněného kondičního plánu. Na tom jsme se tedy domluvili. A naše spolupráce mohla pomalu začít..."

Petr Jež

 

2. díl - První schůzka - začínáme

3. díl - Pan Bauer - rozbor jídelníčku 

4. díl - Stavíme plán výživy, ale nejen to... 

5. díl - 1. kontrola 

6. díl - Pan Bauer trénuje  a cvičí 

7. díl - 2. kontrola 

8. díl - Navyšujeme zátěž 

9. díl - 3. kontrola - významné změny 

10. díl - Pan Bauer jde do přípravy 

11. díl - Pan Bauer před branami finále 

12. díl - Pan Bauer v cíli 

Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Seriál: Spolupráce s výživovým poradcem

Realizace: fullvent

2008-2019 © FAKTORPLUS.CZ