FAKTOR PLUS

Nordic Walking: Články a diskuze

Nordic Walking a duševní zdraví

wp 20140125 012

V současnosti se jen stěží dopátráme, kdy, kde a který lékař odhalil, že ideálním prvkem relaxace je procházka na čerstvém vzduchu. Nordic Walking pak tuto teorii ještě umocňuje. Děje se tak díky dnes již obecně známým skutečnostem o jeho nesporně pozitivních účincích na pohybový aparát člověka, potažmo celý lidský organismus.

Proto, chce-li člověk prospět svému fyzickému i duševnímu zdraví (navodit pozitivní myšlení, čímž se sníží výskyt depresivních nálad, uvolní stres a napětí), neměl by ani v nadcházejícím chladnějším počasí vzdávat venkovní pohybové aktivity. Vždy platilo, platí a platit bude, že i ten, kdo se cíleně věnuje pohybovým aktivitám, protože chce být zdráv, měl by se také věnovat činnostem mimo pohodlí domova či hromadných tělocvičen. Toto pravidlo platí i pro ty, kteří chtějí znásobit výsledky svých pohybových aktivit. Venkovní prostředí je v tomto směru výjimečné a nenahraditelné.

Celý článek...


Nordic Walking - geniální aktivita

V článku Mgr. Jany Stejskalové jste se seznámili s možnostmi využití severské chůze a bylo řečeno, že Nordic Walking je sport. V současnosti již také ubývá jedinců, kteří toto tvrzení zpochybňují, přičemž polemizují i o pravdivosti výsledků pozitivních účinků NW na lidský organizmus. Důležitým předpokladem pro to, aby tvrzení o přínosu severské chůze pro zdravý život člověka byla naplněna, je ale precizně zvládnutá a nedeformovaná technika jejího provádění. A právě o technických aspektech Nordic Walking, ale nejen o nich, chci hovořit.

Celý článek...


Nordic Walking je sport

Nordic Walking je sport! A tak bychom na tuto aktivitu měli pohlížet. O Nordic Walking ovšem nemluvíme v případech, které bohužel můžeme pozorovat u převážné většiny populace používající hole k chůzi. Tito lidé ke své škodě, mají hole pouze jako „módní doplněk“ a spíše jim překážejí. Většinou je vidíte, jak je tahají za sebou. Mnozí používají k Nordic Walking i hole trekové, tedy nevhodné. Mají je špatně nastavené a drtivá většina absolutně neovládá techniku.

Celý článek...


Chodíme si, chodíme, ale...

DOKÁŽETE SI TO PŘEDSTAVIT? CHODIT PO ČTYŘECH JE ZE ZDRAVOTNÍHO HLEDISKA VÝHODNĚJŠÍ NEŽ PO DVOU!

Chůze – naprostá samozřejmost a automatická činnost jako je např. dýchání, kterou provádíme, aniž bychom se pozastavovali nad tím, jak složitý je to pohyb. 

Proč vlastně kráčíme po dvou?

Celý článek...


Jak vybrat hole pro Nordic Walking?

Na trhu existuje celá řada „sportovních“ holí…

Jak ale vybrat hole vhodné právě pro Nordic Walking?

Při koupi Nordic Walking holí je důležité nezaměnit hole pro Nordic Walking s holemi pro Trekking (turistiku). Speciální Nordic Walking hole jsou vyrobeny z odolného a lehkého materiálu (lehké slitiny, karbon), který absorbuje nárazy hole na zem. Jsou opatřeny ergonomicky přizpůsobenou a adaptabilní rukojetí s poutkem (dobrý výrobce holí by už měl rozlišovat poutka dle velikosti - S, M, L, XL) a specificky konstruovaným hrotem, který je při chůzi na betonovém, asfaltovém, kamenném nebo jiném tvrdém povrchu kryt pryžovou násadou - „botičkou“.

Celý článek...


Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Nordic walking > Články a diskuze

Realizace: fullvent

2008-2022 © FAKTORPLUS.CZ