FAKTOR PLUS

Posilování, fitness a sport: Články a diskuze

Únava a vyčerpání

Necítíte se právě teď unaveni? Současnost, v níž žijeme své životy, nám přináší mnohé. Netrpíme nedostatkem i těch nejexotičtějších potravin, můžeme cestovat, věnovat se nejrozličnějším koníčkům, bavit se dle libosti, sportovat apod. V dnešní době již ani není výjimkou potkat jedince, jejichž zaměstnání, tedy zdroj obživy, je pro ně koníčkem.

Celý článek...


Posilování ženám prospívá

Dnešní uspěchaná doba ženám nesvědčí. Důvodem je absence pohybových aktivit (myšleno sportování). Tedy těch, jež jsou mimo rámec činností souvisejících se starostmi o chod rodiny, výchovu dětí, pracovním vytížení v zaměstnání apod. Z uvedeného pak v konečném důsledku vyplývá, že stále více žen bojuje s přebytečnými kilogramy nebo nadváhou následně obezitou. Bohužel ve většině případů i díky nedostatku času se při řešení dané situace ženy uchylují k nesmyslným nic neřešícím dietám, vesměs bez odborného dohledu a s absencí cvičení.

Celý článek...


Rozvoj vytrvalosti

Jste vytrvalec a snažíte se více či méně úspěšně neustále zlepšovat svá osobní maxima? Cyklista, běžec, běžec na lyžích, plavec,… Výkonnostní či rekreační? Anebo nemáte vyhraněnou disciplínu a snažíte se všestranně rozvíjet svoji vytrvalost, přičemž je vaším cílem porážet kamarády i další soupeře?

Celý článek...


Jak spálit 1200 kcal

Víte, že když se vám podaří spálit 1200 kilokalorií (kcal), tak to může být dokonce i hodnota jednoho denního BMR dospělého jedince? (BMR z anglického Basal Metabolic Rate  tzn. bazální - klidový metabolismus, což vyjadřuje energii nezbytnou pro zachování základních životních funkcí organizmu při ideální teplotě, duševním i tělesném klidu atd). A to znamená, že člověk s BMR 1200 kcal by vlastně za 24 hodin jedl jen velmi omezeně nebo téměř nic.

Celý článek...


Jak vybrat běžky?

Máte staré běžky se zbytky skluznice, dodřenými či kulatými hranami a vázáním, které již mnoho důvěry nevzbuzuje, nebo žádné nemáte, ale rádi byste si je pořídili? Poradíme Vám s jejich správným výběrem…

Celý článek...


Večerní cvičení a pocit hladu

Sportovec cvičící nebo trénující ve večerních hodinách by měl sestavovat svůj stravovací režim dle vlastních priorit, časových možností, případně chuťových požadavků a biorytmů. Rozhodujícím faktorem pro sestavení jídelníčku bude vždy bez výjimky druh sportovní činnosti (aktivity), jíž se věnujete a intenzita absolvované zátěže, která navíc zpravidla není konstantní pro všechny dny vašeho trénování.

Celý článek...


Nesportovci a pohybové aktivity

Jste-li nesportovci či bývalý(á) sportovec (sportovkyně), kteří se již dlouhá léta nevěnují pohybovým aktivitám a dospěli jste k rozhodnutí, že je nejvyšší čas něco změnit, tak právě vám je určeno těchto pár řádků. Nejdříve si řekněme, že není podstatné, jaký impuls vás vede ke změnám, ale zda začnete správně, abyste vytrvali a splnili své vytčené cíle.

Celý článek...


Fyzická aktivita

Konzumní způsob života dnešní společnosti se vyznačuje především nedostatkem pohybu a nerovnováhou mezi příjmem a výdejem energie. Lidé ztratili vztah ke sportu a volnočasovým pohybovým aktivitám. Naproti tomu si našli partnerství nové, kterým je záliba v jídle. Přijímají ve stravě podstatně více energie, než jsou schopni vydat a jejich organizmus si vytváří nepotřebné energetické rezervy. Výsledkem takového počínání je nadváha či obezita.

Celý článek...


Fitness - cesta ke zdraví a radosti z pohybu

Fitness – magické slovo, které jste již asi slyšeli. Jeho význam je vysvětlován mnoha různými způsoby. Fitness bychom ale měli chápat obecně jako RADOST Z POHYBU. Tedy myšleno jakýkoli pohyb, sportovní disciplínu, kterou si jen lze představit. Trendem současnosti je bohužel pod termínem „fitness“ spatřovat konkrétní sportovní disciplínu. Pro vás by však mělo být stěžejní, abyste si dokázali v maximální možné míře užívat pohybových aktivit, kterých jste schopni. Prostě odpočívat sportem dle vlastního výběru. To je fitness!

Celý článek...


Umění vyrýsovat svaly

Trpělivost přináší růže a při rýsování svalů tzv. pálení podkožního tuku se jí musíme obrnit. Zredukovat tukové zásoby tak, abychom nepřišli o převážnou část objemu svých svalů, je téměř sochařská práce. Stěžejní jsou zkušenosti! Asi největší chybu udělají kulturisté, když po dvou či třech dietách „na zkoušku“ získají přesvědčení, že nasbírali dostatečné množství zkušeností. Vyrazí-li pod tímto falešným dojmem na soutěž, tak zpravidla končí nešťastně, což mnohým vezme na dlouhou dobu motivaci.

Celý článek...


Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Posilování, fitness a sport > Články a diskuze

Realizace: fullvent

2008-2023 © FAKTORPLUS.CZ