FAKTOR PLUS

Fyzická aktivita

Konzumní způsob života dnešní společnosti se vyznačuje především nedostatkem pohybu a nerovnováhou mezi příjmem a výdejem energie. Lidé ztratili vztah ke sportu a volnočasovým pohybovým aktivitám. Naproti tomu si našli partnerství nové, kterým je záliba v jídle. Přijímají ve stravě podstatně více energie, než jsou schopni vydat a jejich organizmus si vytváří nepotřebné energetické rezervy. Výsledkem takového počínání je nadváha či obezita.

Najdou se ale i jedinci, kteří se rozhodli skoncovat s výše uvedeným způsobem života a udělat něco pro své zdraví. Mnohdy však nevědí jak správně začít, aby se vyhnuli zbytečným omylům. Těm všem, ale nejen jim, chci říci, že pouze změna jídelníčku nestačí, přestože je sestaven správně a zdravě. Nezařadíte-li do svého plánu také přiměřené pohybové aktivity (fyzickou zátěž), nesetkáte se pravděpodobně s očekávaným úspěchem.

Ovšem pozor na to, co děláte a jak! Důsledkem špatného životního stylu, nejsou jen kila navíc nebo nemoci srdečně cévního systému či cukrovka 2. typu apod. Jsou to i poruchy podpůrného pohybového aparátu, které se projevují tzv. svalovými dysbalancemi (nerovnováhou). A to, je důvod k zamyšlení pro všechny, kteří se rozhodli něco udělat se svým zdravím a tělesnou schránkou.

Volte své aktivity přiměřeně svému stavu i možnostem a po předchozí alespoň teoretické přípravě. Osobně bych se přimlouval za to, abyste v začátcích raději vyhledali odbornou pomoc. Vyhnete se tak případným zdravotním komplikacím a nepříjemnostem.

Než se pustíte do pohybových činností, měli byste vědět, jak na tom Vaše svaly jsou. Zjistěte si, které svaly či jejich skupiny máte zkrácené nebo ochablé. Pak byste měli začít se cvičením zaměřeným na odstranění dysbalancí, to provádějte pravidelně a pečlivě, buďte trpěliví. Chcete-li být maximálně úspěšní, považujte vyrovnávací cvičení za přípravu na Vámi zvolené pohybové aktivity. Tak se vyhnete možným zdravotním problémům, které přináší přemíra snahy s absencí alespoň základních vědomostí nebo odborného vedení. V opačném případě může laický přístup na dlouhou dobu pohřbít Vaše snahy a naděje.

Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Fyzická aktivita

Realizace: fullvent

2008-2019 © FAKTORPLUS.CZ