FAKTOR PLUS

Suplementace a vysněný cíl

Že běžná strava nevede k vysněné výkonnosti, již všichni víme. Také není pochyb o tom, že sportovec
(a není důležité, na jaké úrovni sportuje) musí být zdráv, aby mohl realizovat své sportovní plány. Realita je ovšem taková, že mnoho sportujících lidí vlastně ani „neví“, co je to být zdráv. Nějak se prostě cítí, ale jejich podvědomí říká, že to není ono. Tento pocit zažívají všichni bez rozdílu a je jedno, jestli sportují či nikoliv. Neuvědomujeme si (nebo si nechceme připustit), že za vším stojí nedostatečná strava. Proto problémy s únavou, nedostatkem energie a různé bolesti přisuzujeme přibývajícím létům, prodělané nemoci, nedostatečnému spánku apod. A přitom stačí tak málo...

Zamyslíme-li se nad tím, jak naše tělo zásobujeme potřebnými živinami, zjistíme, že jsme veskrze deficitní. Chybí nám mnoho vitamínů, minerálů, ale i správné cukry, bílkoviny, tuky a v neposlední řadě i tekutiny. Bohužel, realita dnešní doby je taková, že nám běžná strava bez doplňků zdaleka nemůže nabídnout vše, co naše tělo potřebuje. Převážná většina sportovců dnes již používá speciální doplňky výživy nebo alespoň potravní doplňky. Jejich snaha je ale většinou neefektivní a míjí se účinkem, protože neřeší problém komplexně. Nelze např. jíst jenom třikrát za den a myslet si, že když doplníme běžnou stravu v dané chvíli kvalitním suplementem, máme vše, co potřebujeme. Takhle to skutečně nefunguje. Počet přijímaných jídel v rámci jednoho dne a složení naší stravy včetně doplňků musí reagovat na momentální stav organizmu a zátěž, kterou chceme absolvovat. Máme-li v plánu spíše vytrvalostní trénink tzn. větší objem zatížení, potřebujeme více komplexních sacharidů, převážně s nižším GI (Glykemickým Indexem) ideálně z rostlinných zdrojů. Naproti tomu pro silový trénink potřebujeme více bílkovin a větší zastoupení by měly mít živočišné zdroje. Tyto zásady nám napovídají jak, kdy a jaké suplementy použít. Podíváme-li se na běžce-vytrvalce, je jasné, že jej nebudeme „cpát“ bílkovinou a „rychlým“ cukrem. Řešení problému nabízí společnost Aminostar prostřednictvím ucelené řady stěžejních doplňků. Aminostaru vychází z letitých zkušeností výroby a výzkumu, podložených hmatatelnými výsledky při spolupráci s desítkami rekreačních i vrcholových sportovců.

A proto vám všem běžcům – vytrvalcům přinášíme názorný příklad řešení případné energetické nedostatečnosti pomocí kvalitních suplementů:

• Ráno se snídaní – 1 kps L-Carnitine + 1 kps One Daily
• K dopolední přesnídávce ještě navíc 1 ks Xpower Triple Layer Energy Bar
• Před výkonem: 40 minut před výkonem – Whey Gainer Actions (dle DDD fa Aminostar) + 
  3 kps BCAA Max Protect
  30 minut před výkonem – 2 kps Xpower GTI + 1 kps L-Carnitine
• Během výkonu Xpower Carbogel XT + IontStar Sport Sirup
• Po tréninku: ihned – Xpower Flash XT (isotonický) + 3 kps BCAA Max Protect
  15-20 minut po tréninku – Whey Gainer Actions
  do 90 po tréninku – 1 ks Xpower Triple Layer Energy Bar
• Před spaním – L-Glutamine (dle DDD firmy Aminostar)
• Ráno, odpoledne a večer mezi jídly BoneStar Gelatine (dle DDD firmy Aminostar)

Závěrem je nezbytné připomenout, že kvalitní, správná výživa může být až 60% úspěchu sportovce. Nezapomínejte, že ani nejkvalitnější doplňky jako jsou např. výše uvedené od firmy Aminostar, nejsou samospasitelné. Je žádoucí věnovat pozornost racionální (tedy vyvážené) stravě, přičemž jídlo bychom měli přijímat minimálně v 5 denních porcích. Dokonalá kombinace vyváženého jídelníčku, špičkových suplementů spolu s kvalitním tréninkem vás v konečném důsledku neomylně a ve zdraví dovede k vytčeným cílům.

Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Suplementace a vysněný cíl

Realizace: fullvent

2008-2019 © FAKTORPLUS.CZ