FAKTOR PLUS

Spalovače tuků

Existují či nikoliv?
Řekl bych, že v dané problematice je společnost rozdělena na dva tábory. Jedni nevěří, že může existovat nějaká látka redukující množství zásobního tuku v lidském těle a druzí, kteří naopak věří, přičemž jsou ochotni utrácet tisíce za přípravky s placebo efektem (nepomůže ani neublíží) - to v lepším případě. Trendem současnosti je, že jsme „masírováni“ reklamou na různé druhy zázračných koktejlů či pilulek, které zaručeně vedou k redukci nadbytečných kilogramů.

Ještě jsem se ve své praxi nesetkal s jedincem, který by po požití takového přípravku zhubnul, aniž by změnil své stravovací návyky a přidal i přiměřené pohybové aktivity. Kdyby hubnutí záviselo pouze na zázračných pilulkách apod., nebylo by na světě tlustých lidí. Nezřídka se setkávám s lidmi, kteří spílají sami sobě, že proinvestovali „hromadu“ peněz, aniž by zaznamenali alespoň nějaký efekt. O redukci přebytečných kil nemluvě. A tak se právě zde dobře hodí rčení, že není všechno zlato, co se třpytí. To je dobré si v daném případě pamatovat - vyhnete se nepříjemnostem a zklamání.  

Látky, které mohou napomáhat spalování tuků, však skutečně existují. A to neříkám proto, abych někomu zachoval naději či navrátil ztracené iluze, ale proto, že to tak doopravdy je. Takovými jsou např. Chróm, který reguluje hladinu krevního cukru, Pyruvát (kyselina pyrohroznová), která se používá především v kombinaci s L – karnitinem pro lidi trpící nadváhou na snížení množství tukových zásob, L – karnitin, který je mimo jiné velmi vhodným doplňkem při redukci tělesné hmotnosti a jiné. Nezanedbatelné účinky při snižování nadváhy mají i různé formy vlákniny, které jsou součástí např. sportovních koktejlů.

Problém ale spočívá v tom, že látky, které mohou pomoci redukovat zásobní tuk, nejsou samy o sobě spasitelnými a jejich příjem je zpravidla omezený. Nyní nemám na mysli zdravotní hledisko, které by pro všechny mělo být stěžejním kritériem výběru, ale důvodem je skutečnost, že některé prvky si lidský organizmus umí vyrobit a větší dávky než potřebné jsou pouhým vyhazováním peněz.

Důležitým faktorem pro správnou volbu přípravku, který při redukci tělesné hmotnosti chceme užívat je také dobrá orientace na trhu. Nejsou výjimečné případy, že konkrétní přípravek neodpovídá svým složením proklamovaným účinkům. Vždy se proto vyplatí raději investovat do produktů, které nabízí firma s určitou historií, zkušenostmi a postavením na trhu. Taková společnost se nepodbízí cenou a neslibuje nemožné. Nabízí seriózní produkt včetně všech potřebných a důležitých informací, také nic nepředstírá ani nemlží. V případě potřeby Vám poskytne i odbornou konzultaci při řešení konkrétního problému, což asi každý ocení. 

Osobně vždy všem doporučuji – vybírejte raději tam, kde můžete předpokládat úspěšné naplnění Vašich představ a cílů. 

Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Spalovače tuků

Realizace: fullvent

2008-2019 © FAKTORPLUS.CZ