FAKTOR PLUS

Plánování

Chcete-li redukovat nadváhu, je pro vás zásadní mít již na začátku vašeho snažení jasno, oč vám jde. Vyhnete se tak zbytečným problémům a případnému neúspěchu. Je mnoho těch, kterým nechybělo odhodlání, ale svoji koncepci neměli dostatečně připravenou a jejich úsilí skončilo nezdarem.

Dbejte především na správný příjem energie. Většinou máte představu o tom, jak by měl vypadat váš jídelníček, abyste hubli, ale mnohdy neumíte hospodařit s energií. Při nesprávném rozložení, množství a výběru energeticky hodnotné stravy, budete s největší pravděpodobností redukovat svoji tělesnou hmotnost spíše o vodu a kosterní svalstvo než o nežádoucí tuk. To vás v konečném důsledku dovede k tzv. jo-jo efektu.

Kdo chce zhubnout, měl by klást důraz na správné rozdělení příjmu energie v jednotlivých fázích dne. Měl by také počítat s tím, že redukční plán musí obsahovat i přiměřené pohybové aktivity. Důležitou roli, pak budou hrát i vaše denní stereotypy – kdy vstáváte, v kolik hodin začínáte pracovat, kdy s prací končíte, zdali do zaměstnání cestujete a jak dlouho, jak trávíte svůj volný čas, v kolik hodin jdete spát apod. Tato fakta rozhodnou o vašem úspěchu či nezdaru.

Při tvorbě plánu byste měli dodržovat zásadu pěti jídel denně ideálně rozložených dle vašeho pracovního i klidového režimu. Mnohdy není od věci zařadit i šesté jídlo např. tzv. druhou večeři, abyste si zajistili příjem potravy v časovém rozpětí 3 – 4 hodiny maximálně. Jen tak budete mít jistotu, že vaše tělo nehladoví a nehrozí mu v rámci redukce spíše úbytek svalů než tukové tkáně.

Vyvarujte se nepravidelnosti v přijímání potravy, která vede k pocitu hladu. Budete-li jíst nárazově v dlouhých prodlevách mezi jídly, váš metabolizmus se zpomalí a tělo si začne vytvářet energetické rezervy ve formě tukových zásob pro případ ještě větší nouze.  

A nezapomeňte - bez pohybu to nepůjde! 

Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Plánování

Realizace: fullvent

2008-2019 © FAKTORPLUS.CZ