FAKTOR PLUS

Jak zhubnout?

Také patříte mezi ty, kteří si každoročně dávají novoroční předsevzetí, že zhubnou a dají se do kondice? Mnozí se opravdu nekompromisně pustí do diety a výsledek je již brzy znát, neboť opravdu zhubnou nějaké to kilo. Často ale při snaze zbavit se nadbytečných kilogramů zapomínají na své zdraví.

Ve většině případů se lidé pouštějí do diet, které nalezli na internetu nebo v příslušné rubrice nějakého časopisu či slyšeli o zaručeně fungující dietě od známých a začnou experimentovat. Mnozí tak v podstatě spíše usilují o své zdraví, ačkoli tento fakt není z počátku na první pohled viditelný. Co skutečně hubnou? Jsou to opravdu přebytečné tukové zásoby anebo ztrácejí spíše kosterní svalovinu?

Bohužel takové zaručeně fungující a často drastické diety nejsou postaveny na zásadách správné výživy a nezohledňují skutečnost, že každý člověk je ve své podstatě originál a potřebuje tedy něco jiného než ten druhý. Přestože byl úbytek kilogramů během a po ukončení neodborně sestavené diety značný, brzy se vše začne vracet do „normálu“ a pracně shozená kila jdou nazpět. Jo-jo efekt na sebe nenechá dlouho čekat… V lepším případě se ručička váhy zastaví na stejné hodnotě jako před hubnutím. Většinou tomu tak ale není a dotyčný jedinec zpravidla přibere více kilogramů, než byla jeho původní váha (a to ještě ve formě tuku), což značí, že je na tom hůře a začíná tzv. nekonečný příběh.

Jednou ze zásadních chyb mnohých jedinců, kteří se rozhodli zhubnout, je snaha o co možná největší snížení hmotnosti v co nejkratším čase (velkou motivací jsou blížící se letní měsíce). Z toho pramení úzkostlivé hlídání množství přijaté energie, aniž by se pozastavili nad celkovým složením a vyvážeností přijímané stravy. Kdo chce skutečně trvale zhubnout a uchovat si pevné zdraví, měl by začít spíše pozvolna, ideálně po poradě s odborníkem na výživu a neztrácet čas „zaručeně fungujícími dietními jídelníčky“. Optimálně sestavený plán hubnutí pak není jen o kvalitní vyvážené stravě, ale i o vhodně volené pohybové aktivitě, bez které se s největší pravděpodobností k vytčenému cíli v rámci dlouhodobé perspektivy nedopracujete.

Zde je pár rad, které by mohly pomoci:

1. ZJISTĚTE SI SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA! Jak na tom vlastně jste? Chtějte znát důležité parametry pro sestavení Vašeho osobního jídelníčku jako např. bazální metabolismus, váha svalů, tuku, % vody v těle, stupeň útrobního tělesného tuku aj. tak budete mít při hubnutí pod kontrolou všechny změny, ke kterým dojde.

2. PLÁNUJTE!

3. BEZ ENERGIE TO NEJDE!

4. MĚJTE SESTAVENÝ SPRÁVNÝ JÍDELNÍČEK!

5. DODRŽUJTE PITNÝ REŽIM!

6. VYVARUJTE SE JO-JO EFEKTU!

7. ZAČNĚTE SE PRAVIDELNĚ HÝBAT!

8. OBJEVTE KOUZLO FITNESS - cesty ke zdraví a radosti z pohybu!

9. ZACHOVEJTE SI ZDRAVÝ ROZUM!

 

V případě, že si nevíte rady, nechcete riskovat své zdraví a chcete sestavit profesionální osobní výživový plán, kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

Komentáře: 2
 • sobik  - hubnutí
  Souhlasím, pěkný článek. K hubnutí, vhodnou stravu. Začínám testovat smacker štíhlé nudle, tak jsem zvědavý :)
  Hlavně se nenechte nalákat na postavy modelek z časopisů, stejně je to photoshop ;)
 • alisa  - hubnutí
  Super článek, dík za něj.
  Nějaké další tipy zde
  http://www.jak-zhubnout.superko.com/
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Jak zhubnout?

Realizace: fullvent

2008-2019 © FAKTORPLUS.CZ