FAKTOR PLUS

Jak koupit kvalitní doplňky stravy a na co si dát pozor?

suplementy

V současné době se dá bohužel říci, že problematika výživy a doplňků stravy se jeví spíše jako džungle, v níž téměř neexistují žádná pravidla, než jako obor, který má lidem pomáhat. Jsme častěji a více „masírováni" reklamou na produkty, které slibují možné i nemožné a naše důvěra je denně vystavena konfrontaci s chytračením, vynalézavostí a drzostí jiných. Uvedené důvody byly impulzem pro sepsání těchto několika řádků, které možná někomu pomohou v orientaci při rozhodování se o tom, jaký doplněk výživy zakoupí nebo do jaké diety se vrhne, či kterými výživovými doporučeními se bude řídit.

 

 

 

Obezřetnost se vyplatí:

• jestliže informace slibuje rychlý účinek a pomoc při mnoha rozličných problémech

• informace zní přímo grandiózně a je tak senzační, až je podezřelá

• informace je vytržena z kontextu, který je ve svých souvislostech daleko složitější

• u informace, za kterou se skrývají pouze marketingové cíle

• jestliže informaci chybí zdroj

• když je informace založena pouze na jedné malé studii

• jde-li o informace z internetu, periodik, magazínů apod., kterým chybí zdroj i podpis autora

• u informací, jejichž podstatou jsou pouze údaje prodejce nabízejícího konkrétní produkt

• jde-li o bombastické informace, které jsou v rozporu s oficiálními a relevantními informacemi

• jde-li o informace založené na individuálních zkušenostech jednotlivce či velmi malé skupiny

 

Správná volba

gmp

Chcete-li skutečně pomoci organismu a dodat do něj látky, které se v přírodní stravě nevyskytují anebo pouze v nedostačujícím množství, měli byste si vybírat produkty s vysokou vstřebatelností, které jsou vyrobeny podle certifikátu GMP (Good Manufacturing Practise neboli Správná Výrobní Praxe). Certifikát GMP propůjčuje výrobcům známku nejvyššího stupně kvality výroby a zpracování.

mikron3

Ti skutečně nejlepší používají při výrobě také systém Mikronizace. Mikronizace je šetrná fyzikální metoda, při které jsou původní částice látky rozdrobeny a zmenšeny až na velikost několika mikrometrů, čímž látka mnohonásobně zvětší svůj povrch. Důsledkem je zvýšení její rozpustnosti a vstřebávání látek do organismu. Tím dochází k výrazně zlepšené biologické účinnosti, stabilitě a jsou vytvořeny podmínky pro rychlý účinek. Úprava umožňuje snížit dávkování a tím i případné zvýšené zatížení trávicího traktu nebo až nežádoucí vedlejší účinky. Přípravky označené logem Mikronizace tedy upozorňují na zvýšenou biologickou dostupnost.

Špičkového evropského výrobce doplňků stravy najdete i v České republice. Takovým je společnost Queen Euniké. Předností doplňků stravy od Queen Euniké je přírodní složení! Přípravky neobsahují žádné konzervační látky, lepek, cukr, ani látky na zvýraznění chuti. Jsou tedy vhodné i pro diabetiky, bezlepkovou dietu a při alergii na mléčnou bílkovinu.

 

Chcete se stát partnerem Queen Euniké? Registrovat se můžete ZDE: www.eunikepartner.cz/?s=1035 . Více informací: Mgr. Petr Jež - 724033133.
Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Jak koupit kvalitní doplňky stravy a na co si dát pozor?

Realizace: fullvent

2008-2019 © FAKTORPLUS.CZ