FAKTOR PLUS

Bez energie to nejde

Pravděpodobně jen těžko budeme hledat jedince, který by tvrdil, že nepotřebujeme slunce, vzduch a vodu. Ale docela často potkáte člověka, který Vám sdělí, že drží dietu. Chápete to? Proč je naprosto logické, že potřebujeme např. sluneční svit a naproti tomu nechceme přijmout skutečnost, že razantní změna jídelníčku formou diety je hazard se zdravím, protože tělu neúměrně snížíme příjem energie.

Lidé se nechávají strhnout k těmto nesmyslným činů různými publikacemi o dietách, které mnohdy píší známé osobnosti veřejného života, čímž je bohužel umocněn jejich reklamní účinek. Člověk pak takovému vábení lehce podlehne a pustí se do realizace svých snů. V podstatě dobrovolně nastupuje období utrpení, které nezřídka končí pocitem zmaru.

Důvodem je první zásada každé diety, kterou určitě nikdo nepřehlédne, neboť na ní je celý systém postaven. Musíte výrazně snížit příjem energie! – tímto tvrzením jste „masírováni“ od začátku až do konce. Tak se stane, že energeticky významné potraviny vyřazujete ze svého jídelníčku a zaděláváte si tak na několik problémů najednou. Omezujete totiž ve svém příjmu skupinu potravin, která má zásadní vliv na Vaše zdraví. Nedostatečné zastoupení energeticky bohatých živin v organizmu jej v první řadě donutí přepnout do úsporného režimu a začít méně spalovat. Chybí-li Vám energie, stáváte se v podstatě nemocnými, protože se dostaví permanentní únava, jste slabí, podráždění, bez nálady apod. Brzy zjistíte, že úbytek Vaší váhy není takový, jaký jste si představovali a jak slibuje dieta v zakoupené literatuře. A měli byste např. počítat i s tím, že Vaše ztracená kila jsou především úbytkem svalové hmoty a vody.

Co nám tedy z uvedeného plyne?  
Že prostě sacharidy (stejně jako bílkoviny a tuky) není možné z redukčního jídelníčku vyřadit. A mluvíme-li speciálně o sacharidech, mějte, prosím, vždy na paměti, že život bez energie existovat nebude. Sacharidy jsou tedy nezbytným palivem pro lidský organizmus a tak bychom je také měli chápat. Vždy jde jen o to, kolik, v jaké formě a kdy bychom je měli přijímat. Spektrum sacharidů na našem trhu je obrovské a nemusíte je mít pouze v podobě základních surovin, jako jsou např. těstoviny, rýže, brambory či obiloviny. V současnosti již český trh také nabízí špičkové produkty v podobě doplňků stravy, které Vám bezpečně zajistí potřebný přísun sacharidů včetně dalších nezbytných látek pro Váš organizmus. Nechápejte ovšem tuto informaci jako doporučení vyřadit ze svého jídelníčku brambory, rýži a ostatní, tak to ještě nefunguje a byla by to chyba, i když mnohým by to jistě vyhovovalo. Doplňky nám mají pomáhat při řešení nedostatku některých živin či zajistit kvalitní výživu ve zvláštních režimech. Oceníte je určitě při zvýšené fyzické námaze, při sportu, ale i před ním a po něm, při činnostech u nichž dochází k neúměrnému dlouhodobému zatížení pro lidský organizmus, na cestách, v nouzových situacích apod. Pro tyto účely a mnohé další, jsou pohodlným řešením zajišťujícím dodávku potřebných živin ve špičkové kvalitě. Hodně záleží ale na tom, jakého výrobce volíte a zdali dokážete daný produkt aplikovat správně a s náležitým načasováním. Řiďte se proto doporučeným dávkováním, a pokud máte tu možnost, poraďte se s odborníkem. Sami pak zjistíte, že správné načasování a dávka ještě umocní už tak pozitivní účinky daného doplňku. 
A nezapomeňte - energetické zdroje měly, mají a budou mít vždy rozhodující význam pro bytí a nebytí všeho živého na zemi. Neubližujte si tím, že se budete snažit měnit zákony přírody!  

Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Bez energie to nejde

Realizace: fullvent

2008-2019 © FAKTORPLUS.CZ