FAKTOR PLUS

Trénink s trenérem

osobni trener

Trénink (cvičení) s trenérem je řehole, která stojí za to a není jen pro movité klienty.

→ → → Výhody cvičení s trenérem

Těch je mnoho. Mezi ty zásadní patří, že necvičíte jen to, co je v obecné rovině předepsáno všem, necvičíte dokola stejný program, trénink máte tzv. ušitý na míru, máte možnost konzultovat Vaše pocity, názory, myšlenky a vše je ihned převedeno do praxe. Trenér Vám rád vysvětlí principy zdravého životního stylu např. pravidla pro sestavení optimálního jídelníčku, regenerace, odpočinku aj. Trenér za Vás myslí na všechno podstatné, bere v úvahu Váš zdravotní stav, úroveň kondice, Vaše cíle, respektuje Vaše preference a těm podřizuje celou koncepci cvičení aj.

→ → → Nevýhody cvičení s trenérem

Žádné nejsou, pokud si tedy nenajímáte trenéra jen proto, že jej mají i Vaši přátelé a je to tzv. IN. V takovém případě vlastně ani na sobě pracovat nechcete.

→ → → Kolik Vás to bude stát

Máte-li skutečně dobrého trenéra, tak Vám peníze ušetří. Podstata tkví v tom, že kvalitní trenér dokáže nastavit cvičební plán tak, abyste dosáhli vytčených cílů (maxima možného) v odpovídajícím časovém úseku. To znamená, že netrávíte zbytečně spoustu hodin ve fitku, tělocvičně apod.

Nemáte-li tolik peněz anebo nechcete investovat takové částky, abyste s trenérem cvičili 3 – 4x v týdnu, což by byl ideál, nic se neděje. Nikdy nemůžete prodělat, když si zaplatíte alespoň v začátcích pár hodin a naučíte se cviky atd. Pak Vám stačí občas zaplatit konzultaci či jednotlivý trénink a podle rad trenéra můžete cvičit i sami doma. Vždyť již víte, jak na to.

→ → → Jak probíhá cvičení s trenérem

Dobrý trenér s Vámi nejdříve zkonzultuje Váš zdravotní stav, případná omezení, Vaše zkušenosti se cvičením a sportem, seznámí se s Vašimi časovými možnostmi aj. V počátcích cvičení Vám trenér vysvětlí veškerá pravidla tréninku, do nichž spadá i výživa a pitný režim, také sportovní oděv či obutí. Osvojíte si cvičení s vlastním tělem (vlastní vahou), které je prioritní nejen pro začátečníky. Naučí Vás procvičovat svaly středu těla, cvičit tak, abyste kompenzovali svalovou nerovnováhu, seznámí Vás s kompenzačním a protahovacím cvičením apod. Po určité době Vás zasvětí do cvičení s činkami a na strojích. Sleduje Vás, jak cvičíte, ihned opravuje, co děláte špatně a to nejen z hlediska pohybu svalů, odstraní i chyby v dýchání aj.

Trenér Vás vede k vytčeným cílům komplexně. Naučí Vás pracovat trpělivě, systematicky, poctivě a bez výmluv. Slušný trenér Vám nemaže med okolo pusy jen proto, aby z Vás „tahal" peníze. Narovinu a přímo Vám vysvětlí, že alibistický přístup je tzv. cesta do pekel a ne k vítězství, že obelháváte jen sami sebe, což v konečném důsledku vede ke zklamání.

Dobrý trenér tak v podstatě chrání i své renomé. Může totiž předpokládat, že pokud nejste skutečně rozhodnuti na sobě pracovat, tak ve finále právě z něj uděláte viníka, který byl příčinou Vašeho nezdaru.

Pamatujte si, že k úspěchu vede jen jedna cesta a tou je umění jít až na hranici svých možností. Vaše výsledky budou rovny Vaší investici. Kolik do cvičení vložíte, tolik také získáte. Obecně platí, že své tělo dostanete tam, kam je posune Vaše mysl. Proto je změna životního stylu se vším, co s ní souvisí, výzvou nejen fyzickou, ale i mentální. Někdy to bude i bolet, přijdou chvíle, kdy se Vám nebude chtít, někdy i selžete. Také se Vám stane, že to budete chtít vzdát a to je moment k zamyšlení, proč jste začal(a), je to ta chvíle, kdy je třeba se zaměřit na své cíle, nevzdat to a uvědomit si, že jen tvrdá práce naplní Vaše představy a očekávání.

--

Autor článku: Mgr. Petr Jež, tel. 724 033 133

Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > Trénink s trenérem

Realizace: fullvent

2008-2023 © FAKTORPLUS.CZ