FAKTOR PLUS

PEVNÝ ZADEK. Proč jsou hýždě pro většinu žen problémovou partií?

zadek2

 

 

Ještě jsem nepotkal ženu, která by nechtěla mít hezký zadeček.

Mít pěkné, tvarované hýždě ale není dobré pouze pro krásu postavy a oči mužů. Pevný zadeček má velký význam i pro zdraví ženy.

 

 

 

 

Velký sval hýžďový (gluteus maximus) si právem zaslouží své jméno, protože je největším svalem lidského těla. Například žena, která váží 60 kg, bude mít hmotnost tohoto svalu cca 1 kg. Důvodů k takové velikosti je hned několik. Velký sval hýžďový napomáhá k udržení vzpřímeného postoje, také k pohybu dolních končetin při chůzi nebo běhu aj. Hýžďové svaly tvoří základ i pro udržení rovnováhy a síly. Pokud má žena ochablé hýždě, je náchylnější k poranění v dolní oblasti zad a trpí i její celkové držení těla. Takže holky, slečny, dámy, nenechte vaše zadky zahálet. Budete zdravější a přitažlivější.

A nyní o ženském zadečku z jiného úhlu.

Proč jsou hýždě pro většinu žen problémovou partií? Prostě proto, že zrovna v oblasti ženského hýžďového svalstva se tuk ukládá nejsnáze. Je to dáno tím, že v buňkách dolní poloviny těla, bohužel nejvíce v oblasti zadku a boků je vyšší procento receptorů citlivých na tuky. A proto se jim zde tak „daří". Naproti tomu v horní polovině těla by ženy neměly být tak náchylné k ukládání tuků, protože se zde nachází dostatečné množství receptorů, které je uvolňují. Pokud ale žena skutečně chce, může se zbavit svého přebytečného tuku každá a to bez ohledu na věk. Navíc celkově, tedy nejenom z horní poloviny těla, ale i ze zadku, boků či stehen. Měla by si však uvědomit, že jenom pohybem, potažmo pravidelným tréninkem to nepůjde. Ani ten nejtvrdší a nejnáročnější trénink, díky němuž vybudujete pevné a pružné svaly, Vám nepomůže, pokud si neupravíte svůj jídelníček. V takovém případě (bez kvalitní stravy), totiž zůstanou Vaše krásné svaly stále pokryté vrstvou tuku.

A závěr? Pokud jste ten krátký text dočetly až sem, nenechte se klamat reklamními fotkami. Chcete-li mít zdravé a krásné tělo bez zbytečného tuku, bude třeba nejdříve začít s úpravou jídelníčku, pak s pohybem!

--

Autor článku: Mgr. Petr Jež, tel. 724 033 133

Komentáře: 0
Přidat komentář
Kontaktní údaje
Komentář
Ověření
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).

Facebook

E-SHOP

Váš košík je prázdný

Českomoravská federace Nordic Walking

Faktorplus.cz > Články a diskuze > PEVNÝ ZADEK. Proč jsou hýždě pro většinu žen problémovou partií?

Realizace: fullvent

2008-2023 © FAKTORPLUS.CZ